Tipy na výlety v Maďarsku

Balaton

Blatenské jezero neboli Balaton je bezesporu nejnavštěvovanějším místem destinace. Na své dovolené v Maďarsku ho nevynechá snad žádný turista, Balatonkterý touží poznat všechny krásy této země.

Jezero láká své příznivce na čistou a teplou vodu, vodní radovánky jako jsou potápění, surfování, jízda na šlapadlech nebo vodních lyžích. Jezero ukrývá i mnoho vhodných a klidných míst pro milovníky rybaření. Proslulý je např. balatonský candát. Podniknout můžete výlet na jezero z některého přístaviště, při kterém se můžete kochat samotnou vodní plochou i přilehlým okolím. Balaton má dvě strany. Na jedné to jsou pláže s různými vodními atrakcemi, nočními kluby a diskotékami, tu druhou představuje romantika v podobě skrytých zátok, západů slunce, pěších i cyklistických túr, častých folklorních slavností a venkovních divadelních představení.

Lázně

Kdo se vydá na dovolenou do Maďarska, nemůže na svých cestách vynechat návštěvu lázní. Lázeňská centra a letoviska najdeme po celé zemi, vždyť jen v Budapešti je na padesát lázeňských center! Maďarsko se může chlubit jedním z nejbohatších zdrojů léčivé a termální vody na světě. Ve všech lázeňských zařízení můžete očekávat vzorné služby a individuální přístup.

Gellért a Széchenyi

Nejznámější budapešťské lázně nesou jméno Gellért a jedná se o opravdu honosné secesní léčebné a hotelové středisko. V centru městského parku Városliget najdeme další lázně, komplex Széchenyi. Středisko se řadí k největším v Evropě. a na jejich výzdobě se podílela celá řada domácích umělců. Lázně jsou unikátní ve své velkoleposti. Kromě výše zmíněných se Budapešť pyšní nespočtem termálních lázní a bazénů, jako například Danda, Király, Rudas a další.

Györ

Lázně v tomto městečku byly otevřeny teprve v roce 2003. V komplexu si můžeme užívat dvou termálních a pěti zážitkových bazénů, tobogánů, vířivku, oázu, saunu a dětské atrakce. Nedaleko lázní můžeme navštívit barokní městečko Pápa, které disponuje krásnými léčebnými a zážitkovými lázněmi a plovárnou v hradní zahradě.

KehidaTermální lázně

Termální středisko Kehida se rozkládá nedaleko Balatonu. Sirnatá voda pomáhá návštěvníkům s problémy s pohybovým aparátem. V okolí Balatonu najdeme i velké středisko Gránit, které uspokojí vyznavače aktivního i pasivního odpočinku.

Eger

Lázně ve městě Eger se rozkládají v severní části destinace. Lázně byly vystavěny Turky a jejich kultura se tu dodnes odráží. Voda tu obsahuje radon.

Mátraderecske

V této vesnici jsou suché lázně, které jsou originálem mezi ostatními. Hlavní „léčebnou metodou“ je zde tzv. mofeta - výron čistého kysličníku uhličitého, který zbyl po zdejší vulkanické činnosti. Probíhají zde různé procedury a dlouhodobé kúry. V blízkém sousedním městě také najdete lázně a koupaliště Zsóry.

Poblíž jezera Tisza jsou lázeňská střediska Berekfürdö a Tiszaújváros. V oblasti Velké maďarské nížiny najdeme také lázně, např. město Debrecen s léčebnými lázněmi a aquaparkem. Blízko rumunských hranic můžete navštívit hradní lázně Gyula.

Zadunají

Oblast Zadunají se také může chlubit sbírkou známých lázeňských středisek. V městečku Balf na úpatí Alp u rakouských hranic se pyšní léčivou vodou s velkým množstvím sirovodíku.

Další léčebné lázně v oblasti, lázně Bük, jsou jedny z největších a nejkrásnějších v destinaci. Komplex disponuje 26 bazény různých velikostí a druhů. Kromě léčivé relaxace si můžete také aktivně zasportovat na některém z organizovaných sportovních programů.

Kromě tohoto stručného výběru lázní a lázeňských měst se destinace chlubí širokou nabídkou termálních, odpočinkových, relaxačních a lázeňských středisek.

Bükfürdö

Tuto obec nedaleko rakouských hranic proslavily termální lázně. Odpočinout si můžete v ideálním venkovském prostředí. Na golfové nadšence tu čeká jedno z nekvalitnějších hřišť v zemi. V okolí můžete navštívit např. zámek Szapáry, jedno z nejhezčích historických městeček Kőszeg nebo Szombathely – místo, které bylo obydleno už v dobách Římanů a nachází se tu svatyně bohyně Isis.

Na výlet v Maďarsku oceníte spolehlivé letní pneu

 

 

Průvodce Maďarskem

Zájezdy do Maďarska

Základní informace o Maďarsku

Historie Maďarska

Kultura v Maďarsku

Kuchyně v Maďarsku

Příroda v Maďarsku

Památky v Maďarsku

Tipy na výlety v Maďarsku

Ubytování v Maďarsku

Česko-maďarský a maďarsko-český online slovník

Jak v Budapešti prožít den nebo víkend?

Kde, kam a jak v Maďarsku

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maďarska

Bács-Kiskun Baranya Békés Borsod-Abaúj-Zemplén Budapest főváros Csongrád Debrecen Érd Megyei Város Fejér Győr-Moson-Sopron Hajdú-Bihar Heves Jász-Nagykun-Szolnok Komárom-Esztergom Miskolc Nógrád Pécs Pest Somogy Szabolcs-Szatmár-Bereg Szeged Tolna Vas Veszprém Zala
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde