Příroda v Maďarsku

Povrch Maďarska je převážně rovinatý, proto je tato země častým cílem vyznavačů cyklistiky. Hory, které dosahují vyšších nadmořských výšek najdeme jen na severu při hranicích se Slovenskem a na jihu u hranic s Chorvatskem. Největšími jezery jsou Balaton (590 km2) a Neziderské jezero Maďarská příroda(315 km2 ).

Lesů najdeme na území Maďarska málo a jsou tvořeny především buky, habry a akáty. Jehličnaté stromy jsou tu vzácností. Většinu krajiny pokrývá porost, tvořený nízkými křovinami, a stepní trávou.

Fauna je podobná té naší. Zejména v okolí velkých jezer se dobře daří vodnímu ptactvu. Vzhledem k velkému počtu ryb jsou tu vhodné podmínky pro rybaření. V severních hornatých oblastech můžete potkat muflony, kteří sem byli dovezeni ze Sicílie s jsou proto určitou zvláštností.

Přibližně jedna desetina země patří mezi chráněné krajinné oblasti nebo národní parky. Lesy, pole a řeky představují výzvu pro své objevitele. V maďarských pusztách můžeme obdivovat stáda koní. Jeskyně národního parku Bükk jsou proslulé svými stopami po pračlověku a v krasu Aggtelek najdete největší krápníkovou jeskyni v Evropě Baradla, jež je pod ochranou světového dědictví. Další významnou chráněnou zónu představuje poloostrov Tihany, který zabíhá do Balatonu a najdeme tu mnoho historických a uměleckých památek, lidovou kulturu a jeskyně s minerálními vodami.

 

 

Průvodce Maďarskem

Zájezdy do Maďarska

Základní informace o Maďarsku

Historie Maďarska

Kultura v Maďarsku

Kuchyně v Maďarsku

Příroda v Maďarsku

Památky v Maďarsku

Tipy na výlety v Maďarsku

Ubytování v Maďarsku

Česko-maďarský a maďarsko-český online slovník

Jak v Budapešti prožít den nebo víkend?

Kde, kam a jak v Maďarsku

doprava krajina pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Maďarska

Bács-Kiskun Baranya Békés Borsod-Abaúj-Zemplén Budapest főváros Csongrád Debrecen Érd Megyei Város Fejér Győr-Moson-Sopron Hajdú-Bihar Heves Jász-Nagykun-Szolnok Komárom-Esztergom Miskolc Nógrád Pécs Pest Somogy Szabolcs-Szatmár-Bereg Szeged Tolna Vas Veszprém Zala
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde